کــــــــــافه کــتـــاب

وبلاگ کتابخانه شهید مطهری فامنین

کــــــــــافه کــتـــاب

وبلاگ کتابخانه شهید مطهری فامنین

کــــــــــافه کــتـــاب

کتابخانه عمومی شهید مطهری در سال 1370 در زمینی به مساحت 800 متر مربع و با 400 متر مربع زیر بنا افتتاح گردید.
این کتابخانه در خیابان شهید مطهری روبروی مسجد اعظم شهر فامنین واقع است.
کتابخانه شهید مطهری دارای سالن مطالعه، بخش مرجع، بخش کودکان، بخش نشریات، سالن آمفی تئاتر، و ایستگاه رایانه برای اعضا جهت جستجوی کتاب و استفاده از اینترنت پر سرعت می باشد.
کتابخانه در دو شیفت کاری صبح و بعداز ظهر ، روزهای زوج جهت استفاده خانم ها و روزهای فرد جهت استفاده آقایان می باشد.
ساعت فعالیت:7:30 لغایت19:30 (پنج شنبه ها تا ساعت 13:00)
شماره تماس: 08136823989

بایگانی
آخرین مطالب

۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

شنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۱:۰۰ ب.ظ

Unknown

استعدادی: شهرستان فامنین در بحث شاخص های مطالعه رشد خوبی داشته است

             به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان فامنین برگزار شد . در این جلسه ارشاد استعدادی مدیر کل اداره کتابخانه های عمومی استان همدان با تبریک مناسبت های ماه رجب ، کتاب را بهترین وسیله برای ارتقا سطح آگاهی ها و اطلاعات دانست . وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی »  توجه به فرهنگ بخصوص بحث پایه ای کتاب و مطالعه را در تمامی اقشار خواستار شد . ایشان پی ریزی برنامه های کتابخانه ها را بر اساس سند های بالا دستی و سند چشم انداز1404 دانستند و افزودند شهرستان فامنین در بحث شاخص های مطالعه در سال 92 رشد خوبی داشته است .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۰۰
کتابدار ...
چهارشنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۷:۵۲ ق.ظ

فرهنگ اهدای کتاب تلاشی همه جانبه میخواهد

فرهنگ اهدای کتاب تلاشی همه جانبه میخواهد

به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین ، رسولی رییس اداره کتابخانه ها عمومی شهرستان فامنین گفت : کتاب عصاره تمدنهای بشری است که نیاز ضروری امروز در جامعه ما قدر دانستن و اهمیت دادن به این نعمت بزرگ الهی است .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۷:۵۲
کتابدار ...
دوشنبه, ۸ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۴:۰۰ ق.ظ

اهدای کتاب را از کودکی به کودکان آموزش دهیم

  اهدای کتاب را از کودکی به کودکان آموزش دهیم
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین، رسولی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین گفت : اهدای کتاب همچون اهدای خون به روح انسانها حیاتی دوباره می بخشد وجریان مطالعه و خواندن را در رگ های همه اقشار جامعه به گردش در می آورد.
وی با یادآوری تاکیدات دین مبین اسلام به خواندن و نقش کتاب در زندگی انسان به اولین آیه های نازل شده در قرآن کریم اشاره کرد و گفت : با تاسی به این آیات نورانی می بایست شاخص های مطالعه را در کشور ارتقا بخشیم و آنهم بدون حضور و همراهی مردم میسر نخواهد بود .
رسولی ادامه داد : نقش والدین در این امر بسیار حساس و والا می باشد که می بایست کودکان و فرزندان خود را از ابتدای شکل گیری شخصیتشان با یادگیری ، مطالعه و کتابخوانی آشنا و مانوس تربیت نمایند . وی با اشاره به شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ مزین شده است تاکید کرد سعی خواهیم کرد با همکاری آحاد مردم شهرستان فامنین این شعار عملی شود .
رسولی طرح اهدای کتاب به کتابخانه ها را فرصتی بسیار مغتنم برای مشارکت مردم در جهت غنی تر کردن منابع کتابخانه ها عنوان کرد و افزود : پرسنل اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین برای عملی نمودن هر چه بهتر این طرح آمادگی کامل دارند و کتابخانه های این شهرستان آماده دریافت کتابهای اهدایی مردم هستند .
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۴:۰۰
کتابدار ...
  رسولی : امسال در عرصه مطالعه و کتاب شاهد رشد خوبی خواهیم بود
 تشریح برنامه ها و فعالیت های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین در سال 93
به گزار ش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین ، رسولی رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فامنین گفت : از دیر باز مطالعه و علم آموزی پایه و اساس تمدن ها بوده است و نیاز تمامی تمدنها و جود افراد فرهیخته و دانشمند بوده که این هم بدون کتاب امکان پذیر نبوده است .
وی با اشاره به برنامه ریزی های این اداره برای سال جدید که از طرف مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ مزین شده است ، عنوان  کرد امسال در عرصه مطالعه و کتاب در شهرستان فامنین شاهد رشد خوبی خواهیم بود .
رسولی راه پیش رو برای این اداره را سخت ارزیابی کرد و ادامه داد : اما در چنین شرایطی می بایست با عزم و اراده ای دو چندان حرکت کرد که ما نیز سعی می کنیم با همتی مضاعف این برنامه ها را به پیش ببریم .
وی با اشاره به برنامه های این اداره ازپیگیری راه اندازی و ایجاد دو باب کتابخانه جدید در شهرستان خبر داد و گفت این  ایجاد این دو کتابخانه از برنامه های شاخص و ویژه این اداره در سال جدید خواهد بود . رسولی گفت :در سال جدید تلاش خواهیم کرد که خدمات ارائه شده در کتابخانه های عمومی کیفی تر و به روز باشد.
وی شهرستان فامنین را لایق داشتن کتابخانه های بیشتر ، با امکانات خوب دانست و افزود: با اضافه شدن دو کتابخانه جدید این شهرستان دارای 5 کتابخانه خواهد شد که  با تحقق این امر فامنین در بحث شاخص های فضا ، منابع و اعضا رشد بسیار چشمگیری شاهد خواهیم بود .
رسولی ابراز امیدواری کرد با تلاش های و پیگیری های بیشتر بتوانیم در جهت منویات مقام معظم رهبری و تحقق سند چشم انداز 1404 نهاد کتابخانه های عمومی کشور قدمهای موثری برداریم .
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۳:۵۸
کتابدار ...
چهارشنبه, ۳ ارديبهشت ۱۳۹۳، ۰۹:۳۲ ق.ظ

دعا کنید پدرم شهید شه


دعا کنید پدرم شهید بشه

خشکم زد. گفتم دخترم این چه دعاییه؟

گفت:آخه بابام موجیه!

گفتم خوب انشاالله خوب میشه، چرادعاکنم شهید بشه؟

آخه هروقت موج میگیردش و حال خودشو نمیفهمه شروع میکنه منو

و مادر و برادر رو کتک میزنه! ، امامشکل ما این نیست!

گفتم: دخترم پس مشکل چیه؟

گفت: بعداینکه حالش خوب میشه ومتوجه میشه چه کاری کرده.شروع

میکنه دست و پاهای همهمون را ماچ میکنه و معذرت خواهی میکنه.

حاجی ما طاقت نداریم شرمندگی پدرمون را ببینیم.

حاجی دعاکنید پدرم شهید بشه

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۹:۳۲
کتابدار ...